Hlavní navigace

Další dětský kanál pro Česko a Slovensko: v prosinci odstartuje Megamax pro kluky

16. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatelem nového programu bude společnost Chello Central Europe, které patří další dětská televize Minimax. V Česku provozuje i Spektrum, TV Paprika či Sport 1 a 2.

Nový dětský kanál zaměřený na chlapce ve věku od sedmi do čtrnácti let Megamax spustí začátkem prosince v Česku a na Slovensku společnost Chello Central Europe. Rozšíří tak svoje portfolio tematických kabelových a satelitních stanic, mezi něž patří dětská televize Minimax, ale také dokumentární kanály Spektrum a Spektrum Home, gastronomická TV Paprika a sportovní stanice Sport 1 a Sport 2. Licenci pro satelitní vysílání Megamaxu v Česku a na Slovensku firmě udělila česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Dětský kanál ČT 3 nabídne i sport a publicistiku, prozradil jeho šéf Petr Koliha

„Vysílání bude plně lokalizováno. Tento unikátní televizní program zaplní mezeru na zdejším audiovizuálním trhu zábavy pro chlapce ve věku 7 až 14 let, jimž přinese špičkové dobrodružné animované seriály z celého světa,” slibuje Chello Central Europe, která patří stejně jako kabelová společnost UPC do mediální skupiny Liberty Global. Vlastní dětský kanál chystá v příštím roce zprovoznit i veřejnoprávní Česká televize. Zatím ho prezentuje pod pracovním názvem ČT 3, ale registrovala si už i ochrannou známku ČT Juni.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).