Hlavní navigace

Další digitální osvěta tentokrát na vlnách ČRo 6

13. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 2. 2009

V pondělí byl hostem Jana Zilvara na Českém rozhlase 6 v pořadu Zaostřeno na média národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva. Ten je v poslední době velmi vytěžovanou osobou v oblasti DVB-T. Nedávno byl hostem na nováckém serveru tn.cz, na chat si ho pozval dokonce i server Blesk.cz. Duspiva byl ve veřejnoprávním rozhlase proto, aby zde hovořil o přechodu na digitální vysílání v hlavním městě, kde bude analogové šíření signálu ukončeno k 30. dubnu.

Diskuse byla zaměřena také na informační kampaň a připravenost diváků přejít právě na digitální terestrické, popř. jiné vysílání. Přesto, že máme podle dvou nebo tří průzkumů potvrzeno, že informovanost je poměrně velká, i tak se zaměříme na všechny diváky, především pak na termín konečného vypnutí a další náležitosti, řekl mj. v pořadu Zdeněk Duspiva. Jeho záznam si můžete poslechnout na webu Českého rozhlasu v sekci Rádio na přání.

NÁRODNÍ KOORDINÁTOR V AKCI:
Duspiva hostem na chatu serveru tn.cz
Chat o digitalizaci na Blesk.cz

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.