Hlavní navigace

Další firma nabídne možnost streamování programů bez vázanosti k operátorům

6. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Východočeská firma v současné době umožňuje provozovat televizní vysílání v síti IPTV operátorů „na klíč”, a to bez nutnosti jakýchkoliv předešlých zkušeností a následné správy.

Pardubická společnost Netforms, která je provozovatelem platformy 4networks.tv a nabízí operátorům řešení pro lineární i nelineární vysílání, chce do budoucna nabídnout možnost sledování streamovaných programů bez toho, aniž by musel být zájemce klientem některého z kabelových nebo IPTV providerů. Serveru DigiZone.cz to sdělil jednatel firmy Tomáš Říha. Vysílání na mobilních telefonech a tabletech bez toho, aniž by musel být divák klientem některého z operátorů, chceme nabídnout v průběhu příštího roku, uvedl Říha. Kdy přesně to bude, zatím není v tuto chvíli rozhodnuto.

K TÉMATU: RexTV nabídne sledování televize na mobilech a tabletech bez vázanosti k pay TV

Na modelu Netforms se nicméně ukazuje, že streamování programů je pro některé společnosti velmi lákavým byznysem. DigiZone.cz upozornil například už na službu RexTV, velmi podobný produkt nabízí i služba Sledování.tv. Není vyloučeno, že do budoucna bude chtít „kabelovku bez vázanosti“ nabídnout i operátor O2 Czech Republic, který byl průkopníkem ve stremování živého vysílání na mobilech a tabletech a letos přišel s novým produktem O2TV GO. V krátkodobém horizontu nabídne podobnou službu i firma UPC Česká republice, která již testuje UPC Horizon GO.

ČTĚTE TAKÉ: Česká UPC vstupuje do mobilních zařízení, testuje aplikaci Horizon Go pro Android

A čím se zabývá společnost Netforms? Na to odpovídá ve své sebecharakteristice: Naše IPTV řešení Vám umožní provozovat televizní vysílání ve Vaší síti „na klíč”. Bez jakýchkoliv předešlých zkušeností a následné správy. Provozujete metropolitní optickou, nebo bezdrátovou síť? Máte zájem rozšířit služby pro své koncové zákazníky o lineární a nelineární televizní vysílání? Otestujte si naší platformu. Firma dále dodává: S námi získáte kvalitní podporu 24×7, ale především IPTV řešení s rychlým a intuitivním ovládáním a možností zásáhnout do vývoje jeho dalších vlastností.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.