LeakedSource získal databázi 32 milionů účtů z Twitteru s kompletními přihlašovacími údaji, tedy určením účtu a jeho hesla. Odkud přesně data pocházejí, jasné není, jsou ale na prodej na darkwebu. Jde přesně o 32 888 300 záznamů obsahujících e-maily, uživatelská jména (název účtu) a hesla. Pokud se obáváte, že by vaše heslo mohlo být mezi uniklými, můžete si to na LeakedSource ověřit. Druhá varianta pro ověřování je haveibeenpwned.com.
Je krajně nepravděpodobné, že by šlo o únik (hack) z Twitteru jako takového. Nejpravděpodobnější vysvětlení je, že jde o data nasbíraná z malware, které po napadení prohlížečů (Firefox, Chrome zejména) shromažďuje přihlašovací údaje. LeakedSource navíc upozorňují, že množství údajů v databázi pochází z Ruska, šest z deseti nejvíce používaných domén v e-mailech pochází právě odtamtud.
Nejvíce populární heslo v tomto úniku je stále 123456 (17 471 výskytů. Zuckerbergovo heslo v tomto úniku není, ale jak už víme, Mark Zuckerberg používá všude jedno snadné heslo. Nebuďte jako on a hesla mějte unikátní, složitá a tam, kde je to podstatné (což může být právě účet na Twitteru), si pořiďte dvoufaktorové ověření.
Pokud se na výše uvedených službách vydáte ověřovat, zda váš e-mail není v některém z úniku, tak je dobré vědět, že tím nezjistíte, jaké heslo uniklo. Jen to, zda se určitý e-mail nachází v některém z úniků.