Hlavní navigace

Slovenská televize bude vysílat vlastní verzi vědomostní soutěže Taxík

19. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2012

Veřejnoprávní slovenské médium RTVS zařazuje od 21. ledna do vysílání televizního okruhu Jednotka soutěž Taxík. Právě tu vysílá od začátku letošního roku také Česká televize na ČT 1 od 18:25 se stopáží necelých 30 minut. U nás soutěží provází Aleš Háma střídající se s Tomášem Matonohou. Česká televize vysílala Taxík už dříve, ale až nyní ho nasadila pravidelně každý všední den, aby předskakoval hlavní zpravodajské relaci Události.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: STV zavádí čtyřicetiminutové zprávy, stejně jako Česká televize

Na Slovensku se v roli moderátora a zároveň řidiče představí Peter Kočiš. I český Taxík měl původně pouze jednoho průvodce pořadem. Naším záměrem je přinášet programy s přidanou hodnotou. To jsou takové, při kterých se divák nejen pobaví, ale kromě toho se alespoň v něčem poučí a program mu nabídne možnost zorientovat se v spleti často protichůdných informací, uvedl programový ředitel STV Andrej Miklánek. Podobný krok jako u Taxíku učinila nedávno Slovenská televize i se zpravodajskou relací Správy STV, kterou vysílá stejně jako Česká televize nově od 19 hodin.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.