Hlavní navigace

Další moderátorský přesun na Nově: Iveta Vítová v Poledních Televizních novinách

17. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Tvář Snídaně s Novou, která dosud uváděla Ranní Televizní noviny, se přesouvá do polední zpravodajské relace, která je jakousi přípravkou na moderování večerních zpráv

Přesuny moderátorek zpráv mezi jednotlivými relacemi na Nově pokračují. Od čtvrtka začne Poledními Televizními novinami provázet Iveta Vítová, která dosud moderovala Ranní Televizní noviny v rámci Snídaně s Novou. Za poslední měsíc jde už o třetí posun, respektive nástup nové moderátorky do některé z denních zpravodajských relací na Nově, které jsou všeobecně považované za jakousi přípravku na post moderátora hlavních Televizních novin.

K TÉMATU: Jana Marečková novou moderátorkou Ranních Televizních novin na Nově

Začátkem října Nova oznámila, že nová moderátorka Ranních Televizních novin Emma Smetana po několika týdnech vysílání přechází do Nočních Televizních novin. Smetana do Novy nastoupila jen těsně před Vítovou a obě se původně střídaly v moderování Ranních Televizních novin. Do těch před několika dny nastoupila jako nová moderátorka Jana Marečková, která vystřídala odcházející Lenku Benešovou, která ve zpravodajství Novy působila od letošního jara i jako reportérka.

ČTĚTE TAKÉ: Emma Smetana bude moderovat po Ranních Televizních novinách i jejich noční vydání

ICTZ23

Vítová je tak už třetí novou tváří zpráv Novy za několik posledních týdnů. Přechod do polední zpravodajské relace si pochvaluje. „V Poledních Televizních novinách je více živých vstupů reportérů a celkově jsou delší. Změní se mi celkový harmonogram všech pracovních dní. Budu mít pravidelnou pracovní dobu, což jsem zatím nikdy neměla a docela se na to i těším, život budu mít více stereotypnější – v tom lepším smyslu slova,“ uvedla moderátorka.

Změny se zatím nedotkly moderátorů hlavní zpravodajské relace Televizní noviny, z níž po letošním nástupu ředitele zpravodajství Vladimíra Mužíka odešel pouze Pavel Dumbrovský. Větší personální změny proběhly ve Sportovních novinách. Přesuny nových moderátorek denních a nočních zpravodajských relací ale naznačují, že vedení zpravodajství si připravuje půdu pro zásadnější proměnu i v Televizních novinách.


Foto: TV Nova

Iveta Vítová ve studiu Televizních novin na Nově

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.