Hlavní navigace

Další německá veřejnoprávní televize plánuje významně investovat do přechodu na HD

9. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rundfunk Berlin-Brandenburg je jednou z německých veřejnoprávních televizí, která spadá do takzvaných třetích okruhů. Tím prvním je celostátní ARD (Das Erste), druhým ZDF.

O téměř dva miliony euro více než v letošním roce, tedy téměř 27 milionů korun, plánuje do svého vysílání investovat v příštím roce německá veřejnoprávní televize RBB, která je určena pro území Berlína a Braniborska. Významná část tohoto obnosu má přitom putovat na postupný přechod média na vysoké rozlišení (HDTV), respektive výrobu v této technologii. Přechodu do HD kvality se má konkrétně dočkat studio v Postupimi. Kompletní přechod do vysokého rozlišení by měl skončit v roce 2017. Veřejnoprávní médium o tom informovalo jako o součásti podnikatelského plánu pro příští rok.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Milník pro Bavorsko: Tamní veřejnoprávní televize spouští vysílání v nativním HD

RBB, zkratka pro Rundfunk Berlin-Brandenburg, je jedna z německých veřejnoprávních televizí, která spadá do takzvaných třetích okruhů. Tím prvním je celostátní ARD (Das Erste), druhým ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen). Každá ze spolkových zemí má vlastní veřejnoprávní televizi. Některé z nich (Bavorsko, Sasko) zasahují signálem terestrických vysílačů i území Čech. Na satelitu je možné všechny tyto programy sledovat i ve vysokém rozlišení. Přechod na tuto technologii je ale postupný. Před několika týdny, konkrétně od 4. listopadu, začala v nativním HD rozlišení vysílat Bavorská veřejnoprávní televize BR (Bayerischer Rundfunk).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.