Hlavní navigace

Další novinky okolo formátu OpenDocument a OpenXML

Jiří Macich ml.

Sun pokračuje ve své snaze ulehčit uživatelům kancelářských balíčků život. Po plug-inu pro podporu dokumentů ve formátu OpenDocument v MS Office nyní přichází filtr pro otevírání tabulek ve formátu OpenXML v tabulkovém kalkulátoru Calc ze zady OpenOffice.org. (Root.cz) Otevřený souborový formát OpenDocument také zabodoval v Kalifornii, kde by měl sloužit jako standard pro výměnu dat v orgánech státní správy. Nyní se připravuje zákon, který nařídí úřadům nepoužívat uzavřené formáty jedné…

Doba čtení: do minuty

Sun pokračuje ve své snaze ulehčit uživatelům kancelářských balíčků život. Po plug-inu pro podporu dokumentů ve formátu OpenDocument v MS Office nyní přichází filtr pro otevírání tabulek ve formátu OpenXML v tabulkovém kalkulátoru Calc ze zady OpenOffice.org. (Root.cz)

Otevřený souborový formát OpenDocument také zabodoval v Kalifornii, kde by měl sloužit jako standard pro výměnu dat v orgánech státní správy. Nyní se připravuje zákon, který nařídí úřadům nepoužívat uzavřené formáty jedné společnosti a aby od 1. ledna 2008 byly připravené na otevřené formáty. OpenDocument využívají kancelářské balíky i samostatné kancelářské programy nebo služby tzv. webové kanceláře. (Root.cz)

Našli jste v článku chybu?