Hlavní navigace

Další novinky okolo formátu OpenDocument a OpenXML

6. 3. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Sun pokračuje ve své snaze ulehčit uživatelům kancelářských balíčků život. Po plug-inu pro podporu dokumentů ve formátu OpenDocument v MS Office nyní přichází filtr pro otevírání tabulek ve formátu OpenXML v tabulkovém kalkulátoru Calc ze zady OpenOffice.org. (Root.cz) Otevřený souborový formát OpenDocument také zabodoval v Kalifornii, kde by měl sloužit jako standard pro výměnu dat v orgánech státní správy. Nyní se připravuje zákon, který nařídí úřadům nepoužívat uzavřené formáty jedné…

Sun pokračuje ve své snaze ulehčit uživatelům kancelářských balíčků život. Po plug-inu pro podporu dokumentů ve formátu OpenDocument v MS Office nyní přichází filtr pro otevírání tabulek ve formátu OpenXML v tabulkovém kalkulátoru Calc ze zady OpenOffice.org. (Root.cz)

Otevřený souborový formát OpenDocument také zabodoval v Kalifornii, kde by měl sloužit jako standard pro výměnu dat v orgánech státní správy. Nyní se připravuje zákon, který nařídí úřadům nepoužívat uzavřené formáty jedné společnosti a aby od 1. ledna 2008 byly připravené na otevřené formáty. OpenDocument využívají kancelářské balíky i samostatné kancelářské programy nebo služby tzv. webové kanceláře. (Root.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).