Hlavní navigace

Další pořady na satelitu v HDTV oproti plánu

11. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 12. 2009

Britský komerční kanál ITV 1 HD, který mohou zachytit bez problémů také majitelé satelitních HD boxůČeské republice na pozici 28,2 st. východně, začal vysílat některé pořady, které by se v jeho vysílání vůbec neměly objevit. Už druhý den tak diváci měli včera možnost sledovat ITV téměř celý večer. Původně byl avizován pouze přenos dokumentů River Monsters od Discovery a Martin Clunes: Islands of Britain z vlastní produkce plus seriálu The Bill, realita však byla jiná.

V redakci jsme sice nezaznamenali přesný start spuštění streamu ITV 1 na kanálu ITV 1 HD, ale již ve 21 hodin zde běžel seriál Emmerdale, za nímž následovala britská obdoba novácké Ulice – Coronation Street. Vysílání už začalo minimálně o půl deváté, tedy podle plánu, protože právě sem byl nasazen dokument River Monsters. Dle vysílacího schématu byl také od 22 hodin vysílán seriál The Bill, ovšem subjektivním pohledem se o nativní (přirozené) HD rozhodně nejednalo. Mimo plán už pak ITV 1 HD odvysílalo také zprávy a počasí ve 23 hodin našeho času. Je možné, že na této stanici se tak do budoucna dočkáme dalších pořadů a mohl by se zde objevit např. i britský X Factor.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ:
Vánoční svátky nabídnou každý den film v HDTV
Volné ITV1 HD ze satelitu změnilo logo a zvýšilo počet pořadů v HDZpravodajství ITV News at Ten & Weather odvysílala ITV 1 na svém HD programu oproti plánu. Foto: autor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).