Hlavní navigace

Další velká akvizice: Český Telecom kupuje Lupu!

1. 4. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Po velké vlně akvizicí poskytovatelů připojení se nyní pozornost obrátila směrem k tvůrcům obsahu. Před nedávnem došlo ke změně vlastnické struktury v Seznamu, o pár týdnů později v M.I.A. a další prodeje budou následovat. Nejnovějším případem je shodou okolností náš server, který za velmi výhodných podmínek získal rovněž Český Telecom!

Podle dosavadního šéfredaktora Lupy Marka Antoše probíhala jednání o prodeji relativně dlouho, na druhou stranu však byla vedena v rukavičkách a relativně bez komplikací: „Bylo to velmi podobné jako u Seznamu. Pozvali mne na Olšanskou, viděl jsem, že jsou tam úplně stejní lidé jako u nás (hlava, dvě ruce, dvě nohy), a okamžitě mi bylo jasné, že jsem našel ty správné partnery. Nechci mluvit za Přemka Klímu, ale mám za to, že totéž si myslel i on o mně, takže pak už šlo jen o to, doladit jednotlivé náležitosti smlouvy.“

Podle Antoše se změna vlastnické struktury v žádném případě neprojeví na podobě serveru. „Náš osvědčený designer Adam Hauner ze společnosti Flamingo však už shodou okolností delší čas chystá nový vzhled našeho serveru, v rámci něhož by měla být potlačena již poměrně okoukaná červená barva a do popředí by měla vystoupit pro čtenáře velmi příjemná žlutomodrá kombinace,“ prohlásil doslova.

Změny by se rozhodně neměly projevit ani v redakční stránce serveru, obě strany se domluvily na tom, že Lupa zůstane i nadále přísně nezávislým magazínem. Silné finanční zázemí Telecomu však přesto přinese řadu pozitivních změn, které povedou k vyšší úrovni Lupy a čtenáři je jistě ocení. První vlašťovkou je již oznámené angažování některých ostřílených profesionálů z tiskového odboru Českého Telecomu, kteří by měli velmi brzy posílit redakční tým Lupy. „Kvalitních novinářů není nikdy dost,“ pochvaluje si Marek Antoš, který hodlá předat šéfredaktorské žezlo Daně Dvořákové. Jak nám důvěrně sdělil, v současné době se již více než Lupě věnuje obcházení pražských obchodů s luxusním koženým zbožím – na Bahamy se nedá jet s jen tak ledajakým kufrem.

Odborníci se v současné době dohadují o tom, jaký hmatatelný přínos z akvizice Lupy Český Telecom získá. Obecně se však shodují, že to byl velmi promyšlený tah, který přesně zapadá do jeho dlouhodobé strategie. Existenci takového dokumentu tiskový mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha odmítl potvrdit i vyvrátit, naznačil však současně, že vzhledem k překapitalizaci Českého Telecomu Lupa nebude posledním přírůstkem: další na řadě by podle neoficiálních informací mohla být Mladá fronta DNES a TV Nova. Mluvčí Crha to komentuje lakonicky: „Jak se o nás psalo v minulosti už nezměníme. Teď měníme zítřek!“.

KL22_nominace

A. Príl


Starší, související články:

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.