Hlavní navigace

Další změny na slovenských vysílačích. Vypínat se bude i Veľká Javorina

7. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2011

UVNITŘ TABULKY Společnost Towercom, dominantní provozovatel terestrických vysílačů na Slovensku, na svých webových stránkách zveřejnila seznam lokalit, které šíří televizní signál analogově a jež čeká v nejbližších dvou měsících, tedy v květnu a červnu, vypnutí. Ukončení původní distribuce signálu je pochopitelně nutné z důvodu zavádění digitálního pozemního příjmu.

TABULKA: Přehled květnových změn na slovenských terestrických vysílačích

V květnu se novinky dotknou konkrétně lokalit Žilina – Krížava, Banská Štiavnica – Sitno, Žilina – Zastranie a Nitra – Zobor. V případě Žiliny a Banské Štiavnice dochází k ukončení distribuce programu STV 2 a TV JOJ, u druhé lokality pak navíc ještě Markízy. Náhradou bude spuštěn druhý terestrický multiplex s výjimkou Žiliny, kde půjde o síť veřejnoprávní. V Banské Štiavnici pak bude ukončeno vysílání přechodného multiplexu na kanálu 21.

ICTZ23

TABULKA: Přehled červnových změn na slovenských terestrických vysílačích

Změny, které připadnou na červen, se budou týkat o jednoho vysílače více, konkrétně pak lokalit Nové Mesto nad Váhom – Veľká Javorina, Bratislava – Kamzík, Borský Mikuláš – Dubník, Stará Ľubovňa – Kolník a Poprad – Kráľova Hoľa. Novinky budou tuzemské diváky zajímat především z první uvedené lokality, která je zajímavá tím, že jsou z ní šířeny jak české tak i slovenské programy. 30. května z ni bude ukončeno analogové vysílání stanice STV 1 na kanálu 56 a na stejné pozici se spustí druhý a o kanál vedle i veřejnoprávní multiplex. Končí také STV 2 na kanálu 39.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.