Hlavní navigace

Další změny v diginovele? Národní koordinátor svolává schůzku

20. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 6. 2007

Na dnešní odpoledne svolal předseda Národní koordinační skupiny pro zavádění zemského digitálního vysílání v České republice Zdeněk Duspiva schůzku, na níž by měli zástupci všech ministerstev, které se podílely na vzniku tzv. „diginovely“ vysílacího zákona, dohodnout „společný postup při prosazování změny právního prostředí, které umožní urychlení přechodu na digitální vysílání“.

Schůzka proběhne od 14 hodin v budově Centrotexu na Praze 4, kterou využívá Ministerstvo vnitra a v níž před měsícem představil ministr Ivan Langer první podobu „diginovely“ novinářům. Má se zabývat například změnou, kterou do novely na poslední chvíli zapracovalo ministerstvo průmyslu a obchodu a která upravuje zvýšení poplatků za využívání analogových kmitočtů. Podle původní verze měly poplatky vzrůst od 1. ledna 2011, ministerstvo průmyslu ale termín vypustilo.

Mobile Internet Forum 2022

Nejnovější návrh také obsahuje na přání Odboru kompatibility Legislativní rady vlády pevný termín ukončení analogového televizního vysílání v České republice: 31. prosinec 2012. Podle Duspivy je text novely, který ministerstva označila za hotový, stále v pracovní verzi. Legislativní rada vlády se jím měl zabývat 28. června, tento termín byl ale dnes posunut na 2. července. Znamená to, že v novele může dojít k dalším změnám.

K postupu zavádění zemského digitálního vysílání a vypínání analogové televize by se dnes měl prostřednictvím tiskové zprávy vyjádřit i Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.