Hlavní navigace

Dalším virtuálním operátorem by se mohl stát polostátní ČEZ

10. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Energetická společnost ČEZ podle informací Hospodářských novin plánuje spuštění plnohodnotného virtuálního operátora.

Hospodářské noviny tvrdí, že start virtuálního operátora v podání ČEZu je téměř jistý. Představitelé firmy sice potvrzují, že se v polostátním gigantu o tomto projektu debatuje, zatím jej ale nechce nijak komentovat. ČEZ už přitom dnes poskytuje cenově výhodné tarify svým zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům. Například za stokorunu měsíčně mohou vyčerpat až 240 minut volání a 100 SMS zpráv.

Podle šéfky nákupu ČEZ Michaely Chaloupkové hledá pro služby případného partnera. V současné době firma v této oblasti spolupracuje s Telefónikou.

V průběhu léta by měl začít fungovat také virtuální operátor společnosti Tesco. Bude fungovat jako společný podnik Tesca a Telefóniky. Půjde o joint venture, ve kterém bude mít každá firma 50% podíl. 

Na firemní zákazníky se chce zaměřit společnost GTS, která uzavřela dohodu o poskytování služeb v Česku s T-Mobilem. Služby virtuálního operátora plánuje nabízet taktéž v průběhu léta.

Mobile Internet Forum 2022

Vstup na trh chystá letos i firma Centropol, která se zabývá prodejem elektřiny a zemního plynu. Zpočátku bude zákazníkům nabízet pouze hlasové služby.

Zdroj: iHNED.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.