Hlavní navigace

DámSlevu.cz zprostředkuje slevu aneb slevový server ještě jinak

4. 8. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Sleva slevy
Už jste v oboru slevových serverů viděli všechno? Od slevových serverů přes slevové agregátory po agregátory slevových agregátorů? DámSlevu jde na věc ještě jinak. Dělá rozhraní mezi firmami, které slevu chtějí dát, a slevovými servery.

Na co to a cože to? V zásadě je to jednoduché. Pokud jste firma, která chce ke svým službám přitáhnout pozornost formou slevové pobídky, uchází se o vaši pozornost až tři stovky slevových serverů – kolik přesně, záleží samozřejmě na regionu vašeho podnikání. Takže je obtížné se rozhodnout, s kým se dohodnout.

A tady přichází DámSlevu.cz, do kterého firma může zadat svou nabídku a čekat na podmínky jednotlivých slevových serverů. Ty se totiž liší nejenom návštěvností, ale i výší provizí, platebními a dalšími podmínkami. Jednotlivé slevové servery vám na vaši nabídku posílají právě své požadavky na provizi a také se orientačně dozvíte, kolik mají fanoušků na Facebooku, jaká je návštěvnost webu a kolik kuponů prodávají, abyste se mohli lépe zorientovat. Vybrat si už můžete, koho chcete, třeba i podle toho, jak vám který slevový server je sympatický. Zajímavé na tom je, že je to pro firmy zprostředkováno zdarma, za získání zajímavé slevové nabídky budou platit až slevové servery.

Jak funguje DámSlevu.cz? Možná vám pomůže tento návod...

Jak funguje DámSlevu.cz? Možná vám pomůže tento návod…


Podle vyjádření provozovatele serveru DámSlevu.cz Petera Hajdučeka je v systému v současné chvíli registrováno přes třicet slevových serverů a další se postupně přidávají. 

Může uspět?

Může mít takový systém šanci na úspěch? Především samy slevové servery přiznávají, že akvizice slevových nabídek pro ně tvoří podstatnou část nákladů a zejména pro menší z nich je tedy členství v takovém systému zajímavá možnost, jak náklady snížit. Jde ale také hodně o to, zda se provozovateli DámSlevu podaří rozšířit povědomí o takovém systému mezi firmy, které by potenciálně měly zájem slevovou nabídkou využít.

I pro takové firmy je systém potenciálně zajímavý. Dnes se slevové servery v oslovování a vyhledávání zajímavých firem předhánějí, ty ale nemají příliš dobré srovnání, jak vypadá trh a často si na to stěžují. Kromě několika největších serverů jsou ostatní značky pro firmy obtížně rozlišitelné, a tak se orientují, pokud vůbec, podle smluvních podmínek. Ovšem ty není zase nijak jednoduché přehledně zjistit. Pokud DámSlevu pomůže, bude to pro drobnější firmy lákavá volba.

cif 24 - early cena - média

Nejmenší radost budou mít velké slevové servery, které akviziční politiku logicky považují za svou silnou konkurenční výhodu a v současné době jednu z mála alespoň do jisté míry existujících bariér pro vstup do odvětví. Sehnat dobré „dealy“ už dnes není tak jednoduché jako dříve a hodně poslouží právě síla značky velkých serverů.

Jenže právě tady v DámSlevu mají také pole neorané. Zda server uspěje, bude záležet nejenom na přístupu slevových serverů, zda se rozhodnou zde soupeřit o nabídky firem, ale především na tom, za si firmy vůbec server najdou a využijí jej. Takže hranice mezi úspěchem a neúspěchem tu bude poměrně ostrá. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).