Hlavní navigace

David Vaníček zůstává na Nově. Eva Myšíková a Jiří Pánek končí

26. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z Novy odchází i redaktor zahraničního zpravodajství Martin Rusek. Naopak Pavel Šuba, který podal výpověď společně s dalšími čtyřmi reportéry, ji stáhnul už dříve.

Reportér David Vaníček zůstává v televizi Nova. Jeden z pěti členů domácí redakce, kteří podali letos v únoru krátce po změně ředitele zpravodajství Novy výpověď, svoje rozhodnutí změnil a v nejsledovanější české televizi zůstává. Serveru DigiZone.cz to potvrdil zdroj z Novy, který si nepřál být jmenován a informaci nevyvrátil ani ředitel zpravodajství Vladimír Mužík. Výpověď už dříve stáhnul také další reportér Pavel Šuba. Naopak další tři rebelující redaktoři, Tomáš Hauptvogel (odchází do Primy), Jiří Pánek a Eva Myšíková, na Nově končí. Na vlastní žádost odchází i redaktor zahraničního zpravodajství Martin Rusek.

K TÉMATU: Reportéři David Vaníček, Pavel Šuba a Jiří Pánek dali výpověď z Novy

ICTZ23

Vlnu výpovědí odstartovalo odvolání dlouholetého ředitele zpravodajství a publicistiky Novy Martina Ondráčka, kterého v únoru vystřídal dosavadní ředitel PR Novy Vladimír Mužík, někdejší šéfredaktor deníku Blesk. Redaktoři tak reagovali na změny, které Mužík bezprostředně po nástupu do funkce zavedl. Za tváře, které Novu doopravdy opustí, televize už našla náhradu. Jednou z prvních vlaštovek je Lenka Benešová, která do Novy přišla z hudebního kanálu Óčko, kde moderovala pořad Mixxxer.

Z Novy po čtrnácti letech odchází i moderátor Televizních novin Pavel Dumbrovský. Na obrazovce se naposledy objeví tuto neděli. Z vysílání Nova stáhla také dlouholetého moderátora Sportovních novin Václava Tittelbacha, který však v televizi nadále zůstává jako redaktor. Na obrazovce jej už v úterý vystřídal Petr Suchoň.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.