Hlavní navigace

Dealeři placených televizních služeb straší Pražany přechodem na MPEG-4

19. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
19. 2. 2009

Obchodní zástupci společností, které nabízejí kabelový nebo IPTV příjem digitální televize, obcházejí pražská sídliště a straší jejich obyvatele ztrátou televizního signálu po 30. dubnu, kdy dojde k vypnutí analogového vysílání Novy, Primy a ČT 1 z vysílače Žižkov. Informuje o tom státní web o přechodu na digitální vysílání Digitalne.tv.

Do redakční poradny nám přišel dotaz, že v některých panelových domech v Praze se pohybují obchodní zástupci některých společností, kteří lidem vnucují služby placené televize pod záminkou, že se digitál v jejich oblasti brzy „vypne“ nebo změní technologii a nebude se dát přijímat bez zakoupení nového set-top-boxu, píše web.

MMF24

Dealeři placených televizních služeb Pražany varují, že spolu s analogovým vysíláním bude vypnuto i dosavadní zemské digitální vysílání, nebo digitál přejde na kompresní standard MPEG-4, s nímž si většina set-top-boxů na českém trhu neumí poradit.

Někteří obchodní zástupci v zájmu vlastního prospěchu zneužívají nevědomost lidí o digitálním vysílání. Proto upozorňujeme, že zemské digitální vysílání, tak jak se teď rozjíždí, bude v příštích letech v provozu bez výrazných změn, konstatuje Digitálně.tv.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).