Hlavní navigace

Den pravdy se blíží a Nokia hlásí: prodali jsme 1,5 miliardy telefonů se Series 40

26. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia včera oznámila důležitý milník: prodala mobilní telefon na legendární platformě Series 40 s pořadovým číslem 1,5 miliardy.  Jubilejní zákaznicí se stala jedenadvacetiletá Brazilka Mayara Rodrigues. Low-endový model Asha 303 s dotykovou obrazovkou, QWERTY klávesnicí a předintalovanou hrou Angry Birds Lite chce používat ke „komunikaci s rodinou a přáteli prostřednictvím sociálních sítí“.

Nokia včera oznámila důležitý milník: prodala mobilní telefon na legendární platformě Series 40 s pořadovým číslem 1,5 miliardy. 

Jubilejní zákaznicí se stala jedenad­vacetiletá Brazilka Mayara Rodrigues. Low-endový model Asha 303 s dotykovou obrazovkou, QWERTY klávesnicí a předintalovanou hrou Angry Birds Lite chce používat ke „komunikaci s rodinou a přáteli prostřednictvím sociálních sítí“.

KL24

Hezky to dokumentuje změny, které se ve světě mobilů odehrály od roku 1999, kdy byla představena Nokia 7110, první telefon se systémem Series 40. (Ano, to byla taková ta nazelenalá obluda s monochromatickým displejem, WAPem, odsouvacím krytem klávesnice, ovládacím válečkem a cenou kolem patnácti tisíc korun.)

Zatímco na méně rozvinutých trzích si Nokia se svými jednoduchými, levnými a spolehlivými modely drží silnou pozici, v USA, Západní Evropě a jihovýchodní Asii prohrává v posledních letech ve smartphonové válce s iPhonem a Androidy. Jak na tom firma skutečně je, se dozvíme zítra, kdy má zveřejnit své finanční výsledky za poslední čtvrtletí. Zpráva o trvajícím úspěchu low-endových modelů může být náplastí na bolístku pro akcionáře, kteří závistivě čtou v úterý oznámené rekordní výsledky Applu. Ten z uplynulém čtvrtletí zdvojnásobil zisk a prodal 37 milionů iPhonů.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).