Hlavní navigace

Den před koncem analogu na Ostravsku nemá 10 tisíc rodin set-top-box

10. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 11. 2011

Zhruba 10 tisíc domácností na Ostravsku dosud není připraveno na příjem digitálního signálu televize, i když analogové televizní vysílání v této oblasti skončí již o půlnoci z pátku na sobotu. Informoval o tom předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci televizního vysílání v České republice Zdeněk Duspiva. O půlnoci z 11. na 12. listopadu skončí analogové televizní vysílání v celém Moravskoslezském kra­ji.

K TÉMATU: Nova vypne 11. listopadu sedm analogových vysílačů a dokrývačů

Česká televize na Ostravsku přestala analogově vysílat již 31. října, tento pátek se k ní přidají i komerční televize Nova a Prima. Zatímco Nova zde vypne pět vysílačů, Prima více než dvacet (většinou ale půjde o dokrývače nízkého výkonu). Odhadujeme, že přibližně 10 000 domácností není připraveno. V tomto čísle jsou ale například i lidé, kteří se nechtějí dívat na televizi. Jen malé procento není o digitalizaci informováno, citovala Duspivu agentura ČTK.

ČTĚTE TAKÉ: Prima vypne k 11. listopadu celkem 29 analogových vysílačů a dokrývačů

Jediným regionem, kde zůstane analogové televizní vysílání i po 11. listopadu, je Zlínsko a částečně Jesenicko. Na Zlínsku mohou komerční televize Nova a Prima vysílat analogově až do 30. června příštího roku, na Jesenicku pokračuje analogové vysílání Novy z Pradědu. Česká televize hodlá poslední analogové vysílače vypnout do konce tohoto měsíce.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.