Hlavní navigace

Deník MF Dnes opouští šéfredaktorka Sabina Slonková, vystřídá ji Plesl

30. 6. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Po půl roce ve vedení největšího seriózního tuzemského deníku rezignovala tvář, která měla vést Babišovu mediální vlajkovou loď. Střídá ji dosavadní šéfredaktor časopisu Týden Jaroslav Plesl.

Kariéra investigativní reportérky Sabiny Slonkové byla s deníkem MF Dnes dlouhodobě spojena. Začínala tam už v roce 1992. Po dvanácti letech přešla do Hospodářských novin a po následné epizodě v online deníku Aktuálně se do redakce na pražském Andělu vrátila letos v lednu. 

„Přeji Mladé frontě DNES vše nejlepší v dalších letech,“ uvedla mateřskému serveru iDNES Sabina Slonková. Mafru už přitom minulý týden opustil další, dříve vysoce postavený mediální manažer s Aktuálně.cz v životopise. Minulý týden totiž firma ohlásila, že odchází šéf regionů Jakub Unger. Ve funkci vydržel tři měsíce. 

Podle serveru MediaGuru.cz podala odcházející šéfredaktorka rezignaci kvůli názorovým neshodám s vedením firmy. Její pohled na obsah deníku se totiž podle ní diametrálně lišil od pohledu vedení.

„Je mi ctí, že dostávám příležitost vést deník, který od roku 1989 udává směr moderní české žurnalistiky. Zároveň se těším  na spolupráci s mnoha skvělými novináři, kteří dnes v MF DNES pracují a vytvářejí nejúspěšnější seriózní deník v Česku,“ komentuje změnu Jaroslav Plesl. Redakční tým do jeho nástupu povede šéf redakce Jiří Kubík.

Slonková ve funkci nahradila Roberta Čásenského, který loni na podzim rezignoval a dnes s několika bývalými redaktory deníku připravuje vlastní týdeník Reportér. Během jejího šéfování se redakce rozšířila především o reportéry z Aktuálně.cz nebo Hospodářských novin. 

Portfolio známých tváří vydavatelství ale během prvního pololetí rozšířil třeba Pleslův předchůdce v roli šéfredaktora Týdne František Nachtigal

Plesl během své dlouholeté kariéry ekonomického novináře už v Mafře působil. V Lidových novinách zastával funkci šéfa ekonomiky. Kromě toho ale zanechal svou stopu i třeba v Euru, Respektu, Reflexu nebo konečně i Týdnu. Především na sociálních sítích proslul svými přestřelkami s Daliborem Balšínkem. Své názory na současnou mediální scénu shrnul naposledy v rozhovoru na akci Schodiště minulý týden

Cloud 22 temata

Časopis Týden se podle svých slov od únorového nástupu do funkce snažil proměnit na seriózní časopis. Je zastáncem tradiční „terénní“ novinařiny a nebrání se placenému obsahu, protože to je podle jeho slov jen logický krok. 

Personální změny na nejvyšších místech se ale začátkem prázdnin rozjely i ve vydavatelství Mladá Fronta. Místo dosavadního vládce deníku E15 a týdeníku Euro Tomáše Skřivánka si rozdělí Tereza Zavadilová pro E15 a Michal Půr.   

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.