Hlavní navigace

Ex-šéfredaktor MF DNES Čásenský chystá nový investigativní měsíčník

6. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bývalý šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský chystá nový projekt – má jít o reportérsko-investigativní měsíčník v tištěné i digitální podobě, propojený s webem.

Už od chvíle, kdy v polovině loňského listopadu skončil ve funkci šéfredaktora MF DNES, spekulovalo se o tom, s jakým novým projektem Robert Čásenský přijde.

Čekání je u konce: na podzim začne vydávat nový měsíčník, který bude vycházet v tištěné a digitální podobě a zároveň má být podle dnešního oznámení nějakým způsobem propojený s webem.

„Nový časopis chce čtenářům nabídnout originální reportáže z domova i ze světa a bude se opírat o výraznou investigativní sekci. Tematicky bude pokrývat také byznys a ekonomiku, zahraniční, zvláště středoevropské dění a kulturní tvorbu. Svým čtenářům bude rovněž zprostředkovávat příběhy a profily pozoruhodných lidí, organizací i firem,“ slibuje Čásenský.

Šéfredaktor má být zároveň i vydavatelem měsíčníku, časem se pak mají mezi vlastníky vydavatelské firmy objevit i jeho další klíčoví spolupracovníci.

Není zatím přesně jasné, kde Čásenský vzal peníze na rozjezd projektu – zda tedy má například nějaké investory. Financování měsíčníku má být podle něj z více zdrojů: „…prodej na stáncích, individuální předplatné a prodej partnerským institucím, stejně jako prodej inzerce s garantovaným nákladem v prémiových cílových skupinách. Součástí projektu bude i činnost nadačního fondu zaměřeného na podporu vybraných aktivit magazínu,“ stojí v oznámení.

MM socky3

Časopis má mít mezi 130 a 150 stranami a poprvé má vyjít na podzim letošního roku. Už v první půlce května má začít prodej inzerce a od června pak prodej předplatného.

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn