Hlavní navigace

Deníky se věnují přesunu digitálního vysílání na Strahov

15. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 9. 2008

Některé celostátní i regionální deníky se ve svém aktuálním vydání věnují přesunu digitálního vysílání v Praze ze Žižkova na Strahov. Z metropolitního tisku nezapomněl událost opomenout např. Pražský deník nebo list 24 hodin. Deníky většinou citují agenturu ČTK, která ji převzala od serveru DigiZone.cz. Přesunu se dokonce věnuje i bulvární Blesk. Začala příprava na výměnu antény na vysílači na Žižkově. A zdá se, že tím nejhorším způsobem. Od soboty stovky pražských domácností nemají digitální signál, konstatuje Blesk.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Radiokomunikace se vyjádřily k situaci v Praze, doporučují vyčkat

Doporučujeme divákům vyčkat na finální stav vysílání, tedy až po výměně hlavního anténního systému na žižkovském vysílači a zvýšení výkonů digitálních vysílačů Cukráku a Žižkov, vzkázala včera divákům prostřednictvím serveru iDNES mluvčí ČRa Marie Fianová. Mnohým z nich se však pochopitelně takové řešení nelíbí. Mají být tedy přibližně šest týdnů bez televize a čekat, až bude spuštěn veřejnoprávní multiplex na Cukráku (30. září) a Žižkově (31. října) s několikanásobně vyšším výkonem? Pražané mají problém s příjmem signálu především díky tomu, že došlo ke změně polarizace antén z horizontální na vertikální.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.