Hlavní navigace

Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

Jiří Macich ml.

Facebook je chápán různě. Někdo jej pokládá za zlomový bod v rozvoji Internetu a někdo naopak za zbytečně nafouknutou bublinu. Někteří si bez něj využívání Internetu už nedovedou představit, ale jiní v něm zase vidí jen jeden z mnoha nástrojů pro komunikaci po Internetu. Faktem je, že celosvětově má přes 400 milionů uživatelů a jejich počet roste. Zároveň ale rostou i obavy o soukromí uživatelů a sílí i kritika samotného Facebooku. Značný ohlas a debatu vyvolal článek Dana Yodera, jehož překlad…

Facebook je chápán různě. Někdo jej pokládá za zlomový bod v rozvoji Internetu a někdo naopak za zbytečně nafouknutou bublinu. Někteří si bez něj využívání Internetu už nedovedou představit, ale jiní v něm zase vidí jen jeden z mnoha nástrojů pro komunikaci po Internetu. Faktem je, že celosvětově má přes 400 milionů uživatelů a jejich počet roste. Zároveň ale rostou i obavy o soukromí uživatelů a sílí i kritika samotného Facebooku. Značný ohlas a debatu vyvolal článek Dana Yodera, jehož překlad do češtiny nabízí náš sesterský server Root.cz: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku.

Našli jste v článku chybu?
7. 5. 2010 10:39
Pan Klobouk (neregistrovaný)
No a jelikož na Fejsbůku nemám žadná citlivá data, které by mně ohrožovala na životě a jelikož ho místo hraní debilních her používám opravdu jen k získávání kontaktů s lidmi, kteří kdysi dávno zmizeli z mého života aniž by mi na ně zůstal kontakt a jelikož nejsem paranoidní frikulín, budu na Fejsbůku dál ..... :-)
8. 5. 2010 12:27
2% menšina (neregistrovaný)
Víš proč je odpůrců FB tak málo? Protože nadprůměrně inteligentních lidí je v celé populaci pouze něco kolem 2%. ;)