Hlavní navigace

Deset procent Poláků už má přijímače HD ready, další je plánují koupit

Poláci mají neobvykle velký zájem o televizní vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Podle průzkumu agentury TNS OBOP, který vznikal na objednávku společnosti Inotel, vlastní již deset procent polských domácností přijímače, které jim už nyní umožňují sledování televizních programů v HD kvalitě. Dalších deset procent Poláků plánuje nákup tohoto přijímače do konce letošního roku a 17 procent v delším časovém horizontu.

Zaujetí touto technologií je pochopitelné. O HD se mluvilo řadu let, a vždycky se dodávalo, že na vysílání těchto programů je v Polsku ještě čas. Trh ale zareagoval sám. Nízký kurz dolaru způsobil, že televize s možností příjmu HDTV jsou cenově stále přístupnější, cituje server Satkurier.pl ředitele společnosti Inotel Jakuba Dwernického. Velký vliv na stoupající zájem o HDTV má podle něj rozvoj IPTV v Polsku.

Poláci také mají podle výzkumu větší zájem o nové technologie. Až 33 procent respondentů dokázalo odpovědět na otázku, co znamená zkratka IPTV. Ve skupině mladých lidí ve věku od 20 do 29 let znalo definici IPTV dokonce 43 procent dotázaných.

Našli jste v článku chybu?