Hlavní navigace

Děti tráví více času surfováním po internetu než sledováním televize

6. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco televizi děti a teenageři sledují čím dál méně, na počítači a na internetu naopak tráví čím dál větší množství času.

Podle průzkumu britské výzkumné společnosti Childwise, který se zaměřil na děti od sedmi do šestnácti let, klesl čas strávený sledováním televize za posledních deset let v průměru téměř o hodinu. Naopak extrémně vzrostl čas strávený na internetu. Ve zmíněné věkové kategorii od sedmi do šestnácti let tráví děti online aktivitou průměrně tři hodiny čistého času, patnáctiletí a šestnáctiletí pak dokonce téměř pět hodin denně.

Děti se televiznímu obsahu přitom nevyhýbají, sledují ho však výhradně na svých tabletech a mobilech. S tím koresponduje i nárůst počtu nezletilých majitelů těchto zařízení – oproti minulému roku se zvedl o padesát procent. Obecně doporučujeme dětem důrazně vysvětlit, aby nesdíleli na internetu žádné informace o sobě, o své rodině nebo bydlišti, uvedl Ondřej Ševeček, bezpečnostní analytik a odborný lektor počítačové školy Gopas.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.