Hlavní navigace

Dětská stanice DuckTV přechází na širokoúhlý formát 16:9

2. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DuckTV, známa dříve pod názvem BebeTV, přešla včera na nový formát. Její HD verze už vysílá širokoúhle od samotného počátku vysílání.

Nickelodeon není jedinou dětskou stanicí na našem trhu, která si zvolila včerejší datum k přechodu na širokoúhlý formát. Učinila tak i stanice DuckTV, známá do roku 2011 pod názvem BebeTV a dostupná u většiny kabelovýchsatelitních operátorů. Stalo se tak již v ranních hodinách. Přesto širokoúhlý příznak WSS u signálu ještě včera odpoledne chyběl, a tak byl obraz deformován.

Z ARCHIVU: Nova nabízí ve videotéce Voyo.cz obsah dětského placeného kanálu Duck TV

V nejbližší době však lze očekávat nápravu. Stanice ještě před samotnou změnou nový formát testovala. U vybraných operátorů pak je dostupná i ve vysokém rozlišení (HDTV). Tato verze už vysílá širokoúhle vzhledem k obrazové kvalitě od samého počátku. Na satelitu ovšem žádný český operátor tento program nenabízí. K dispozici ho mají zákazníci některých kabelových a IPTV služeb.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Dětský kanál Nickelodeon začal vysílat širokoúhle

Po včerejším dni již téměř všechny dětské stanice u nás vysílají ve formátu 16:9. Zbývajícími stanicemi, které na širokoúhlý formát ještě nepřešly, jsou už pouze JimJam, Boomerang a Cartoon Network. Poslední dvě jmenované navíc postrádají i českou lokalizaci, se kterou společnost Turner (TimeWarner) stále váhá. Cartoon Network navíc vysílá od dubna čtyřiadvacet hodin denně. Na plánovanou změnu upozorňoval server DigiZone.cz své čtenáře s více než měsíčním předstihem.

Dětský kanál Duck TV začal vysílat v širokoúhlém formátu
Autor: repro foto Duck TV (pro DigiZone.cz Lukáš Jaro)

Dětský kanál Duck TV začal vysílat v širokoúhlém formátu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

V oblasti vysílání se specializuje především na kabelovou TV (DVB-C). Dlouhodobě sleduje mediální scénu v zahraničí i ČR a zajímá se mimo jiné o on-air i off-air grafiku jednotlivých stanic.

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).