Hlavní navigace

Dětské kanály Nickelodeon budou konečně vysílat širokoúhle

30. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nickelodeon se pravděpodobně v březnu vydá také na mobilní platformy. Podrobnosti o nové službě s videem na vyžádání ale prozatím ještě nebyly zveřejněny.

Dětské stanice Nickelodeon a Nick.Jr, které jsou dostupné na českémslovenském trhu, připravují na 1. dubna přechod svého vysílání na širokoúhlý formát 16:9. Stane se tak tedy relativně krátce poté, co v tomto poměru stran začal vysílat dětský program Disney Channel. Ten širokoúhlý formát nasadit včera, verze s vysokým rozlišením je bohužel na našem trhu stále v nedohlednu. Verze Nickelodeonu, která je dostupná u nás, má dále jazykové stopy angličtině, maďarštině, rumunštině, bulharštině, ruštině, slovinštině, chorvatštině a srbštině. Nick Jr je k dispozici prozatím pouze v originálním znění.

ebf - tip do článku - debata

Dětská stanice Nickelodeon bude vysílat za několik měsíců širokoúhle mimo jiné i v České republice a na Slovensku.
Autor: repro foto Nickelodeon Deutschland

Dětská stanice Nickelodeon bude vysílat za několik měsíců širokoúhle mimo jiné i v České republice a na Slovensku.

ČTĚTE TAKÉ: Nekódovaná verze Nickelodeonu ze satelitu Astra přechází na celodenní vysílání

Philippe Dauman, výkonný ředitel společnosti Viacom, pod níž mimo jiné patří právě kanály Nickelodeon, ve čtvrtek při příležitosti zveřejnění hospodářských výsledků firmy oznámil, že v letošním roce dojde ke spuštění mobilní služby, která umožní dětem přístup k těmto stanicím odkudkoliv a kdykoliv. Podrobnosti ale prozatím nebyly zveřejněny. Bližší informace včetně názvu služby by měly být oznámeny v průběhu příštího měsíce. Spuštění videa na vyžádání (VOD) pro Nickelodeon se očekává v průběhu března. Dá se očekávat, že služba bude ale nejprve dostupná pouze v USA, expanze do dalších zemí by byla zatím spekulací.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).