Hlavní navigace

Dětské Pigy rádio od Lagardère má aplikaci pro mobily s Androidem

30. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 11. 2011

UVNITŘ FOTO Nejen na iPhonech a chytrých Nokiích s operačním systémem Symbian 3, ale také na mobilech s Androidem už je možné poslouchat dětské rádio Pigy od společnosti Lagardère Active. Provozovatel rádií Frekvence 1, Evropa 2 či Bonton tak rozšířil tuto aplikaci na všechny tři nejrozšířenější operační systémy mobilních přijímačů, informoval ředitel sekce digitálních médií Lagardère Active Lubor Zoufal.

K TÉMATU: Dětské Pigy rádio chce expandovat z internetu do pražského FM éteru

Pigy vysílá necelý rok na webu a sklízí neutuchající zájem rodičů, dětí i učitelek v mateřských školách. Teď ho mají k dispozici i ve svých mobilních telefonech, uvedl Zoufal. Novou aplikaci lze nastavit tak, aby pohádkové rádio uživatele ráno budilo a večer se samo vypnulo poté, co posluchač usne. Samotné rádio pak nabízí hned tři streamy: mluvené slovo s pohádkami, písničky Disko Trysko a klasické pohádkové písničky.

ČTĚTE TAKÉ: Frekvence 1, Evropa 2 a Rádio Bonton mají nové aplikace pro iPhone

MMF23 tip3

Na internetu, kde rádio Pigy vysílá prostřednictvím adresy www.pigy.cz, si jej posluchači pouští 150 tisíckrát měsíčně. Kromě samotného vysílání stránka nabízí i hry na procvičení paměti a soustředění a také omalovánky, které rozvíjejí představivost. Aplikace Pigy rádia pro iPhony nabízí také hru s mluvícím prasátkem Chrochtátkem, která se necelý týden po nasazení do Appstoru stala nejstahovanější českou bezplatnou aplikací.

Náhledy aplikace dětského Pigy rádia pro mobilní telefony s operačním systémem Android (Foto: Lagardere Active)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).