Hlavní navigace

Dětské Pigy rádio od Lagardère má aplikaci pro mobily s Androidem

UVNITŘ FOTO Nejen na iPhonech a chytrých Nokiích s operačním systémem Symbian 3, ale také na mobilech s Androidem už je možné poslouchat dětské rádio Pigy od společnosti Lagardère Active. Provozovatel rádií Frekvence 1, Evropa 2 či Bonton tak rozšířil tuto aplikaci na všechny tři nejrozšířenější operační systémy mobilních přijímačů, informoval ředitel sekce digitálních médií Lagardère Active Lubor Zoufal.

K TÉMATU: Dětské Pigy rádio chce expandovat z internetu do pražského FM éteru

Pigy vysílá necelý rok na webu a sklízí neutuchající zájem rodičů, dětí i učitelek v mateřských školách. Teď ho mají k dispozici i ve svých mobilních telefonech, uvedl Zoufal. Novou aplikaci lze nastavit tak, aby pohádkové rádio uživatele ráno budilo a večer se samo vypnulo poté, co posluchač usne. Samotné rádio pak nabízí hned tři streamy: mluvené slovo s pohádkami, písničky Disko Trysko a klasické pohádkové písničky.

ČTĚTE TAKÉ: Frekvence 1, Evropa 2 a Rádio Bonton mají nové aplikace pro iPhone

PR Summit tip Alza

Na internetu, kde rádio Pigy vysílá prostřednictvím adresy www.pigy.cz, si jej posluchači pouští 150 tisíckrát měsíčně. Kromě samotného vysílání stránka nabízí i hry na procvičení paměti a soustředění a také omalovánky, které rozvíjejí představivost. Aplikace Pigy rádia pro iPhony nabízí také hru s mluvícím prasátkem Chrochtátkem, která se necelý týden po nasazení do Appstoru stala nejstahovanější českou bezplatnou aplikací.

Náhledy aplikace dětského Pigy rádia pro mobilní telefony s operačním systémem Android (Foto: Lagardere Active)

Našli jste v článku chybu?