Hlavní navigace

Dětské Pigy Rádio získalo licenci pro digitální vysílání

22. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Udělení digitální licence pro Pigy Rádio znamená, že se může objevit v kterémkoliv DAB multiplexu některého z operátorů v České republice. Zařazení programu avizovaly už dříve České Radiokomunikace.

Společnost Lagardère Active Česká republika, mimo jiné provozovatel celoplošných stanic Evropa 2 a Frekvence 1, získala licenci pro celoplošné digitální vysílání vztahující se na jeho internetový projekt Rádio Pigy. Stanice je určena nejmladším posluchačům. V minulosti se Lagardère neúspěšně ucházela o některý z klasických VKV kmitočtů, ale to se jí nepodařilo. Zabodovala pouze jednou, a to nedávno na severu Čech. Zdali ale vysílání v FM pásmu spustí, bude záležet na případném udělení dalších volných VKV frekvencí. Otázkou je, zdali se o ně bude Lagardère ucházet. Tento kmitočet se k ní vrátil po jednom ze soudních sporů.

MM AI t

K TÉMATU: Rádiu Pigy zatím brání ve vstupu do digitálního rozhlasu chybějící licence

Udělení digitální licence pro Pigy Rádio znamená, že se může objevit v kterémkoliv DAB multiplexu některého z operátorů v České republice. České Radiokomunikace už dříve avizovaly, že tato stanice bude dostupná v jejich pražském multiplexu. Ten vysílá ze Strahova relativně nízkým výkonem, nedosáhne proto bez problémů obsloužit signálem ani území hlavního města. Udělená licence pochopitelně Lagardère nebrání v tom, aby se dohodla i s některou jinou společnosti. Do budoucna tak nelze vyloučit, že by se mohla objevit v nabídce firem Teleko a RTI cz. Bylo by to však poměrně velké překvapení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).