Hlavní navigace

Dětské Pigy Rádio získalo licenci pro digitální vysílání

22. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Udělení digitální licence pro Pigy Rádio znamená, že se může objevit v kterémkoliv DAB multiplexu některého z operátorů v České republice. Zařazení programu avizovaly už dříve České Radiokomunikace.

Společnost Lagardère Active Česká republika, mimo jiné provozovatel celoplošných stanic Evropa 2 a Frekvence 1, získala licenci pro celoplošné digitální vysílání vztahující se na jeho internetový projekt Rádio Pigy. Stanice je určena nejmladším posluchačům. V minulosti se Lagardère neúspěšně ucházela o některý z klasických VKV kmitočtů, ale to se jí nepodařilo. Zabodovala pouze jednou, a to nedávno na severu Čech. Zdali ale vysílání v FM pásmu spustí, bude záležet na případném udělení dalších volných VKV frekvencí. Otázkou je, zdali se o ně bude Lagardère ucházet. Tento kmitočet se k ní vrátil po jednom ze soudních sporů.

K TÉMATU: Rádiu Pigy zatím brání ve vstupu do digitálního rozhlasu chybějící licence

Udělení digitální licence pro Pigy Rádio znamená, že se může objevit v kterémkoliv DAB multiplexu některého z operátorů v České republice. České Radiokomunikace už dříve avizovaly, že tato stanice bude dostupná v jejich pražském multiplexu. Ten vysílá ze Strahova relativně nízkým výkonem, nedosáhne proto bez problémů obsloužit signálem ani území hlavního města. Udělená licence pochopitelně Lagardère nebrání v tom, aby se dohodla i s některou jinou společnosti. Do budoucna tak nelze vyloučit, že by se mohla objevit v nabídce firem Teleko a RTI cz. Bylo by to však poměrně velké překvapení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.