Hlavní navigace

Dětský blok CS Filmu vysílá dočasně bez kódování

8. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 1. 2008

AKTUALIZOVÁNO Dopolední blok CS Film dětem je momentálně dostupný bez nutnosti použít dekódovací kartu, tedy potenciálně všem divákům satelitní digitální televize (DVB-S) v Česku. Pásmo československé animované tvorby, které satelitní stanice CS Film vysílá denně od 6:30 do 12 hodin, naladíte ze satelitu Astra 3A, tj. na pozici 23,5 stupně východně.

ICTZ23

Technický ředitel společnosti Trade and Technology Miroslav Klátil řekl serveru DigiZone.cz několik podrobností: Dekódování proběhlo na žádost poskytovatele programu. Myslím si ale, že dostupnost vysílání v této podobě dlouho nezůstane. Možná je to akce pouze na dnešní den. Do budoucna by mělo být i dopolední pásmo na CS Filmu dostupné jen těm lidem, kteří mají příjem této stanice jakou součást své nabídky.

AKUTALIZACE – Ve 12 hodin a 33 sekund bylo vysílání filmového programu CS Film zakódováno. Není však vyloučeno, že poskytovatel nabídne v rámci promoakce zítřejší dopolední vysílání opět volně.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.