Hlavní navigace

Dětský kanál Polské televize osloví diváky od 4 do 12 let. Odstartuje do 28. dubna 2014

17. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejnoprávní TVP již odeslala polské vysílací radě žádost o přidělení vysílací licence a pozice v celoplošném pozemním multiplexu 1. V něm rada vymezila prostor právě pro dětský kanál.

Na děti ve věku od čtyř do čtrnácti let se zaměří nový program veřejnoprávní Polské televize (TVP), který bude vysílat pod názvem TV ABC. Rada tohoto veřejnoprávního média podle serveru Wirtualnemedia.pl ve středu posvětila žádost TVP o vysílací licenci, kterou televize podala u polské Rady pro vysílání. Ta už dříve vypsala licenční řízení na obsazení volných pozic v celoplošném pozemním multiplexu 1 s tím, že jedna pozice má být vyčleněna právě pro dětský kanál.

cif 24 - early cena - média

K TÉMATU: Telewizja Polska plánuje dětský kanál, stejně jako ČT. Nové stanice spustí na podzim

Zájem o šíření dětské televize v této síti však měla podle webu projevit i společnost Turner Broadcasting Systems, provozovatel placených kabelových stanic Cartoon Network a Boomerang. Její mediální zástupkyně ale nechtěla případnou žádost o vydání vysílací licence komentovat. Jisté je, že pokud TVP uspěje, dětský kanál TV ABC chce spustit nejpozději do 28. dubna příštího roku. Polská veřejnoprávní televize se navíc chystá spustit další dva kanály – TVP Dokument a TVP Rozrywka – k nimž už získala vysílací licence.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).