Hlavní navigace

Stanice Deutsche Welle opět vysílají ze satelitu Astra 3B, stejně jako kanály Novy

Lukáš Polák

Mezinárodní německý veřejnoprávní kanál už využíval kapacitu na satelitu Astra 3B v minulosti a několikrát ji přerušil. Je tedy možné, že se tento krok bude opakovat.

Doba čtení: 1 minuta

Na satelitu Astra 3B se dnes již po několikáté za poslední roky objevilo vysílání německého mezinárodního zpravodajského kanálu Deutsche Welle, který provozuje tamní veřejnoprávní televize ARD. Stanice je spolu se svými rozhlasovými okruhy šířena z multiplexu společnosti Media Broadcast. Shodou okolností jde o stejnou frekvenci, jíž využívají tematické stanice Nova Sport, Fanda a Nova Cinema. Je pravděpodobné, že jde opět o dočasné šíření, protože stejnou frekvenci už vysílatel využil v minulosti.

ČTĚTE TAKÉ: Německo chce být lépe vidět. Stanice Deutsche Welle posilí a promění se

Stanice Deutsche Welle, šest rozhlasových okruhů a dva přenosové kanály jsou šířené bez kódování, to znamená, že je bez problémů mohou sledovat například i zákazníci satelitních služeb Skylink a CS Link. Televizní verze Deutsche Welle vysílá především v angličtině, zbytek času pak vyplňuje německo-jazyčný program. Důležitým prvkem veřejnoprávního média vysílajícího do zahraničí je také zpravodajský web fungující na adrese http://www.dw.de/. V multiplexu, který nyní využívá DW se nachází 16 programových pozic.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11973/V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Našli jste v článku chybu?