Hlavní navigace

Digi Sport výrazně proměnil Mix Zónu, z patnáctiminutovky udělal hodinový blok

Lukáš Polák

„Sportovní fanoušek má v dnešní době všechny informace na dosah. Tradiční zpravodajství tak pro něj ztrácí na významu,“ uvedl důvod ke změnám šéfredaktor stanice René Stern.

Doba čtení: 1 minuta

Výraznou změnou prošla Mix Zóna, původně patnáctiminutový blok tematického kanálu Digi Sport, který je v České republice dostupný exkluzivně pouze v nabídce satelitní služby Digi TV. Z původní stopáže 15 minut se její délka prodloužila na rovnou hodinu. Zájemci si ji tak budou moci pustit každý všední den od 18:00 do 19:00. Vzhledem k tomu, že Digi Sport je na rozdíl od Digi Sportu 2 a Digi Ligy mistrů 1 a Digi Ligy mistrů 2 dostupný kromě Slovenska i na českém území, nadále se bude věnovat oběma zemím bývalé federace. Nově se ale jeho zaměření posune kromě zpravodajství směrem k publicistice.

Z ARCHIVU: Digi Sport získal tři licence pro celoplošné vysílání na Slovensku, i pro Ligu mistrů

Nové studio doplníme o debaty s odborníky na nejaktuálnější sportovní témata, budeme se více věnovat sportovním hvězdám, prostor budou mít divácké dotazy prostřednictvím dostupných sociálních sítí. Velký prostor budeme nabízet sportovním novinářům z jiných médií, popsal DigiZone.cz ředitel zpravodajství Digi Sportu Marek Vaňous. Ambice šéfredaktora Reného Sterna nejsou malé. Relace bude moci konkurovat světovým sportovním zpravodajstvím, konstatoval Stern. Kromě obsahových změn došlo i ke změnám vizuálním. Základem je, že Mix Zóna bude nadále vysílána živě.

ČTĚTE TAKÉ: Nové kanály Digi Sport nebudou určeny pro Česko, exkluzivně je nabídne Slovak Telekom

Sportovní fanoušek má v dnešní době všechny informace na dosah. Výsledek zápasu zná v momentě, kdy skončí, a stejně si na internetu bez problémů najde i video lahůdky. Tradiční sportovní zpravodajství tak pro něj ztrácí na významu, uvedl důvody k nutným změnám šéfredaktor tematická stanice René Stern a doplnil: Divák chce vidět a vědět víc, poznat zákulisí sportu, názory a pocity hvězd a sportovních odborníků. Zpravodajství jsme za naše tří a půlleté fungování obměnili několikrát, ale toto bude změna obrovská, doslova brutální.

Našli jste v článku chybu?