Hlavní navigace

Satelitní služba Digi TV může spustit vlastní promo kanál

9. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 7. 2007

Vlastní televizní stanici zaměřenou na propagaci placené satelitní služby Digi TV může spustit slovenský operátor této platformy, společnost DIGI Slovakia. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi jí udělila licence pro vysílání prostřednictvím kabelových distribučních sítí. Upozorňuje na to server SatCentrum.com.

ebf - tip do článku - debata

Zatím není jasné, prostřednictvím čí kabelové sítě chce Digi TV svůj promo program provozovat. Zařazení do satelitní nabídky Digi TV musí předcházet souhlas vysílací rady s rozšířením registrace o převzaté vysílání této stanice. O stejnou registraci může požádat i provozovatel české verze satelitní Digi TV, společnost DIGI Czech Republic.

Digi TV už nyní provozuje vlastní infokanál v rumunštině. Vlastní promo stanici má i konkurenční služba UPC Direct a chystá jí též třetí placená satelitní služba v Česku, CS Link. Jeho operátor již požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení licence pro kanál CS Link TV zaměřený na propagaci digitálního vysílání a „poskytování vysílacího času nově vznikajícím televizím“.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).