Hlavní navigace

Digi TV: Před pirátstvím nezavíráme oči

20. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2009

Vedení rumunské platformy Digi TV, která působí také na českém trhu, s médii téměř vůbec nekomunikuje, proto je poměrně velkou raritou jeho tiskové prohlášení, které se objevilo na maďarském serveru www.sat.hu. V textu, za jehož překlad děkujeme členovi CSDXC Jaru Lajdovi ze Slovenska, se píše, že se ke společnosti Digi s.r.o. dostala z různých zdrojů informace, že je v oběhu větší množství přijímačů, které umožňují její nelegální příjem, a proto byly o pomoc požádány některé instituce a orgány, které by mohly zahájit patřičné právní kroky.

BRAND

DOKUMENT: Tisková zpráva společnosti Digi s.r.o. (DOC, 31 kB)

V boji s pirátským příjmem by měla pomoci např. organizace ASVA, tamní orgán na ochranu autorských práv audiovizuálních děl, nebo celostátní policejní velitelství. Digi s.r.o. uvádí, že bude zároveň ráda, pokud se na ni obrátí kdokoliv, kdo má informace o protiprávním jednání některých subjektů. Společnost se ohrazuje proti tomu, že by prý před satelitními piráty zavírala oči. Celá tisková zpráva však působí dojmem, že si Digi TV neví s nelegálním příjmem rady a snaží se před ním pouze varovat. Všechny dosavadní kroky firmy totiž byly vůči hackerům neúčinné.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).