Hlavní navigace

Digi TV se připravuje na Slovensku na spuštění kanálů ve vysokém rozlišení

6. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdali budou programy ve vysokém rozlišení dostupné i zákazníkům v České republice, je prozatím otázkou. Operátor tuto novinku v našem regionu nekomunikuje.

Provozovatel satelitní služby Digi TV, společnost Digi Slovakia, umožní s několikaměsíčním zpožděním u našich východních sousedů výměnu stávajících přijímačů za boxy pro sledování programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Firma o tom dnes informovala prostřednictvím svých webových stránek. Podle původních plánů, které operátor zveřejnil na facebookovém profilu, měla přitom distribuce boxů začít do konce února. Tento termín se však nepodařilo splnit. Akce se týká prozatím pouze Slovenska, není tedy jasné, zda HD programy budou dostupné časem i klientům v Česku.

K TÉMATU: Digi TV chce HD kanály nabídnout Slovákům už na konci tohoto měsíce

Právě dnes spouští společnost Digi Slovakia kampaň k „Akci HD“. Podstatou akce je pro stávající, popřípadě nové klienty služby Digi TV (připojení a poskytování veřejných služeb přenosu prostřednictvím satelitu Digi) zakoupení zařízení HD, jehož prostřednictvím je možný příjem programů v HD a SD kvalitě a nahrávání programů z nabídky Digi TV. Cena tohoto zařízení je 30 eur, píše operátor na svém webu. Digi Slovakia dále uvádí, že set-top-box zůstane v majetku zákazníka, ale karta a ostatní hardware nutný k příjmu Digi TV bude nadále patřit jejímu provozovateli.

KL22_nominace

NEPŘEHLÉDNĚTE: Digi TV překvapila zákazníky v Maďarsku. Začala nabízet první programy v HD rozlišení

O tom, že se u rumunského satelitního operátora začíná něco dít, svědčilo zařazení několika HD kanálů na jeho kapacitu, které proběhlo začátkem února. Tehdy šlo o programy určené výhradně pro maďarský trh, konkrétně Digi Animal World HD, Digi Sport 1 HD Hungary, m1 HD (veřejnoprávní TV) a Sport 1 HD Hungary. Které programy nabídne Digi Slovakia našim východním sousedům, je prozatím otázkou. S téměř 100% jistotou lze počítat s česko-slovenskou verzí Digi Sport HD, která už je dostupná v nabídce firmy prostřednictvím tamních kabelových rozvodů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.