Hlavní navigace

Digi TV začala nabízet HD boxy do pronájmu, zákazníci v Česku mají opět smůlu

18. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služby na obou trzích už provozují dvě odlišné společnosti. Zatímco v České republice je vlastníkem Digi TV firma Digi Czech Republic, na Slovensku připadla operátoru Slovak Telekom.

Slovenská pobočka satelitního operátora Digi TV, jehož provozovatelem je společnost Slovak Telekom, začala nabízet zákazníkům možnost pronájmu HD set-top-boxů, tedy přijímačů, které umožňují sledovat programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Kampaň nazvala „Akce HD“ (v originále Akcia HD), bližší informace přinesla na svých webových stránkách. Zákazník se musí firmě upsat na období dvou let. Zajímavostí je, že Digi TV na Slovensku ani v České republice zatím žádné HD programy nenabízí. Zvláště v první uvedené zemi by však mohlo po přechodu na nového vlastníka dojít ke změně.

MMF23 tip3

ČTĚTE TAKÉ: Česká Digi TV se začíná své slovenské kolegyni vzdalovat, trh očekává její prodej

Zákazníci operátora v České republice mají bohužel smůlu. Na webu společnosti Digi Czech Republic není žádná zmínka o tom, že by se k tomuto kroku chystala na našem trhu. Navíc, jak již z výše uvedeného vyplývá, provozovatelem Digi TV v České republice a na Slovensku jsou již dva odlišné subjekty, které dohromady nemají nic společného. Firmy sdílejí pouze satelitní kapacitu pro některé programy. Služba nedávno rozšířila nabídku o nové stanice Digi Sport a Slovak Sport, ale tento krok se opět týkal pouze Slovenska. O možném prodeji Digi TV v České republice se však už v mediálních kruzích hovoří delší dobu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).