Hlavní navigace

Digimonitor přišel o předsedu, Aleš Janků přijal jiné angažmá

13. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 7. 2007

Digimonitor, volné sdružení operátorů, televizních stanic a státních regulačních úřadů zaměřené na monitoring televizního trhu a průzkumy rozšíření jednotlivých digitálních platforem, se bude muset poohlédnout po jiném předsedovi. Aleš Janků, který toto sdružení vedl od letošního března, totiž přijal nabídku na funkci výkonného ředitel Asociace provozovatelů kursových sázek.

Janků vedl Digimonitor od jeho ustavení 29. března, kdy se na půdě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) k této iniciativě přidaly společnosti UPC, Telefónica O2 Czech Republic, Czech Digital Group, Rohde and Schwarz, Česká televize, televize Nova a Prima. Místopředsedou sdružení se tehdy stal mluvčí UPC František Malina.

ICTZ23

Sdružení bylo založeno za účelem uskutečnění systematického a dlouhodobého výzkumného programu přechodu na digitální vysílání na území České republiky a poskytování služeb a poradenské činnosti členům sdružení a dalším partnerům, informoval tehdy ČTÚ. Tento výzkum bude realizován v úzké spolupráci a za podpory ČTÚ, slíbil tehdy předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

Od vzniku Digimonitoru však sdružení, s výjimkou řídkých vystoupení Aleše Janků na několika odborných konferencích, neposkytlo žádný veřejný výstup o své činnosti a neinformovalo ani o výsledcích slibovaných průzkumů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.