Hlavní navigace

Také diginovelu přebírá ministerstvo průmyslu a obchodu

15. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 6. 2007

Úpravy digitální novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, kterou předložilo ministerstvo vnitra ve spolupráci s ministerstvem kultury, budou probíhat už pod taktovkou ministerstva průmyslu a obchodu. Hospodářským novinám to řekl předseda Legislativní rady vlády Cyril Svoboda (KDU-ČSL).

Návrh novely měla ve čtvrtek projednat právě Legislativní rada vlády, ta však novelu na žádost ministra kultury Václava Jehličky (KDU-ČSL) stáhla. Stalo se tak po pondělní poradě Cyrila Svobody s generálním ředitelem televize Nova Petrem Dvořákem, předsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václavem Žákem a předsedou Asociace digitálních televizí (ADT) Jiřím Balvínem na Úřadu vlády. Nova tento postup označila za „zodpovědný“.

MM socky3

Jehlička se na stáhnutí novely dohodl s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem (ODS), který rozhodnutím vlády přebírá od ministerstva vnitra agendu digitalizace. Říman tak také bude moci obsadit jedno volné místo v Radě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), kam navrhuje bývalého poslance ODS a lobbistu Zdeňka Švrčka.

Novela potřebuje podle Svobody dopracovat a sladit některé části s evropskou legislativou. Zmizí z ní například institut dočasné digitální licence pro subjekty, které už loni získaly žádné vysílací licence, ale dodnes probíhají soudy o jejich platnosti. Návrh vidí některé instituty a momenty kriticky, nicméně obecný závěr rady je ale doporučující. Je řečeno, že pokud se vyhoví připomínkám, zákon může pokračovat dále, řekl Svoboda Hospodářským novinám.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.