Hlavní navigace

Diginovelu projedná 14. června Legislativní rada vlády

6. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 6. 2007

Návrhem novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která má řešit digitalizaci a již připravilo ministerstvo vnitra, se ještě před hlasováním vlády bude zabývat její legislativní rada. Serveru Česká média to řekl předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva. Podle jeho slov se novela dostane na jednání legislativní rady vlády ve čtvrtek 14. června.

KL22 hlasovani

K překladatelství návrhu zákona se kromě Ministerstva vnitra a Ministerstva kultury má nyní připojit i Ministerstvo průmyslu a obchodu, na které přešla ze zrušeného Ministerstva informatiky agenda sekce elektronických komunikací, uvedla Česká média. Duspiva webu řekl, že novelu v pondělí podrobně rozebrala pracovní komise Legislativní rady vlády pro oblast veřejného práva a v pátek se dostane na jednání pracovní komisi zaměřené na oblast soukromého práva.

Poté bude zákon na programu 18. zasedání samotné Legislativní rady vlády ve čtvrtek 14.června. Na dosavadních jednáních se projednaly možnosti legislativně technických úprav v textu návrhu, z nichž některé budou ještě předmětem zvážení předkladatelů. Nelze tedy vyloučit ještě drobné korektury před finálním jednáním ve vládě, uvedl Duspiva s tím, že vláda nadále počítá s projednáním novely na svém zasedání 18. června.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.