Hlavní navigace

Digitalizace se stěhuje z vnitra do průmyslu

31. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
31. 5. 2007

Kontakt Ministerstva vnitra s procesem přechodu na digitální vysílání byl rázný, ale krátký. Podle nového rozdělení kompetencí přechází digitalizace na Ministerstvo průmyslu a obchodu a na Ministerstvo kultury, uvedl na tiskové konferenci po včerejším jednání vlády premiér Mirek Topolánek (ODS).

MMF24

Ministerstvo vnitra převzalo agendu zrušeného Ministerstva informatiky, pod která přechod na digitální vysílání částečně spadal, a bylo proto logické, že v započaté práci na legislativě související s digitalizací pokračovalo právě ono. Předložením návrhu digitální novely, kterou vláda včera projednala a přerušila ji do 18. června, úloha Ministerstva vnitra v celém procesu ale končí. Náměstek ministra vnitra pro informatiku Zdeněk Zajíček je přitom, společně s národním koordinátorem Zdeňkem Duspivou, duchovním otcem předkládaných legislativních ú­prav.

Pozice v procesu digitalizace se nemění Ministerstvu kultury. To se na přechodu k digitálnímu vysílání podílelo dosud a bude v tom pokračovat i nadále.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).