Hlavní navigace

Digitalizací si diváci na Domažlicku většinou nepohoršili

22. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 3. 2007

Digitální vysílání začalo na Domažlicku vloni v listopadu a podle posledních měření je signál DVB-T většinou stejně dobrý nebo lepší než ten analogový. Pro všechny tři programy dochází ke zlepšení příjmu, uvedl předseda Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák v úterý na pražské konferenci Digitální televize. Prima na Domažlicku zatím digitálně nevysílá.

V okrese Domažlice je 86 obcí a jen zlomek jejích obyvatel má po přechodu ze zemského analogového na digitální vysílání horší signál. Podle Českého statistického úřadu žije v okrese téměř 60 tisíc lidí, digitální televizní příjem je proti analogu méně kvalitní nejvýš pro stovky z nich. Signál ČT 1 je lepší v 27 obcích, stejný v 56 a horší ve třech obcích. ČT 2 si polepšila v 19 obcích, stejně je na tom v 63 obcích, ve čtyřech je dostupnost signálu horší než dříve. Nova je přes DVB-T lépe přístupná v 11 obcích, stejně naladitelná v sedmi desítkách obcí a hůře v pěti.

Zdroj: Marketing & Media

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.