Hlavní navigace

Digitálně.tv: Poplatky za satelit nebo kabelovku nenahradí ty koncesionářské

30. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
30. 1. 2009

Pokud si platíte kabelovou nebo satelitní televizi a spoléháte na to, že v měsíčním poplatku je už započítaná i koncese České televizi, mýlíte se. Státní informační web pro přechod na digitální televizní vysílání Digitálně.tv pravidelně odpovídá na otázky diváků, zda mají kromě účtů kabelovému nebo satelitnímu operátorovi platit zvlášť ještě koncesionářský poplatek ČT.

Upozorňujeme, že koncesionářské poplatky je potřeba platit i nadále, píše Digitálně.tv. A to nejen za ČT, u níž činí koncese 135 korun měsíčně, ale také Českému rozhlasu – tedy pokud divák nevlastní rozhlasový přijímač a neplatí už tento poplatek za něj. Prostřednictvím kabelové televize a satelitu totiž vysílají i programy ČRo.

KL24

Na českém trhu působí mnoho kabelových společností a několik satelitních služeb, které poskytují placený příjem televizních i rozhlasových programů. Někteří diváci si však poplatky za placenou televizi zaměňují s koncesionářskými poplatky a domnívají se, že placená televize je v celé šíři pokrývá. Opak je však pravdou, upozorňuje Digitálně.tv.

Platba za kabelovou nebo satelitní televizi je smluvním vztahem mezi divákem – zákazníkem a provozovatelem, vysvětluje web. Platba koncesionářských poplatků je zákonní povinnost každé domácnosti, která vlastní televizní a/nebo rozhlasový přijímač. Je to určitá daň za to, že v České republice existují média veřejné služby jako je ČT nebo ČRo, dodává Digitálně.tv.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).