Hlavní navigace

Digitálně.tv: Regionální televize v období digitalizace posílí

5. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
5. 2. 2009

Pokud máte v éře analogového vysílání svou oblíbenou regionální televizi, nemusíte se bát, že o ni s procesem digitalizace přijdete. Upozorňuje na to státní informační web k přechodu na digitální vysílání Digitálně.tv. Lokální a regionální televize, které dnes vysílají na základě licence, dostanou v digitálu silnější pozici, konstatuje server. Odpojované zpravodajství a sdílení programu s velkými hráči zůstane beze změny. Výhodou podle Digitálně.tv je také skutečnost, že se jednotlivé televize budou moci spojit do jedné velké.

ebf - partner 1

K TÉMATU: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

Diváci se mohou dnes na televizních obrazovkách setkávat např. se značkou R1. Jde o síť regionálních studií, která vysílají na tzv. sdílených kmitočtech s televizí Prima. Sem se pravidelně připojují na 20 minut denně. Další regionálky budou vystupovat pod značkou RTA, resp. budou celoplošně působit jako regionální síť TV 7. RTA bude také samostatnou televizí, protože má nárok na tzv. kompenzační licenci. Odpojovat zpravodajství chce i nadále Česká televize, konstatuje Digitálně.tv a dodává, že podvečerní Události v regionech by měly zůstat zachovány.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).