Hlavní navigace

Digitální kabelovka od UPC začala nabízet HD kanály

Sdílet

Kabelový a satelitní operátor UPC dnes zařadil do nabídky své DVB-C dva kanály ve vysokém rozlišení (HDTV), a to National Geographic HD a Voom HD. Jak informoval náš server tiskový mluvčí společnosti František Malina, na příští měsíce však plánuje zařazení programů dalších. Dekodér, který umožní příjem HD kanálů, pronajímá společnost za 150 Kč měsíčně.

National Geographic HD je anglická verze National Geographic Channel v HD rozlišení. Vysílá 17 hodin denně (od 9 do 2 hodin) ve stereu a v Dolby Digital. Voom HD nabízí vybrané filmy, seriály, dokumenty, sportovní a hudební pořady a pořady ze světa zábavy. Vysílá 24 hodin denně a taktéž v Dolby Digital. Obě televizní stanice jsou součástí základní nabídky Standard a automaticky jsou také zahrnuty i v programu Supreme.

V hledáčku máme řadu dalších kanálů. Zvláštní zájem máme o ty, které budou schopny nabídnout v HD kvalitě nejlepší sportovní podniky tohoto roku, řekl při této příležitosti Václav Bartoň, generální ředitel UPC. Zákazník potřebuje k příjmu programů v HD kvalitě digitální kabelový přijímač od UPC a televizor s rozlišením minimálně 1280×720 s HDMI vstupem.

K TÉMATU:

Digitální kabelovka UPC nabídne nejméně čtyři HD programy

Vysílání HD kanálů nabídne UPC v prvním pololetí roku 2008

UPC použije pro HD v kabelech set-top-box Handan CV-7000HD