Hlavní navigace

Digitální Nova s Primou už pokrývají pozemně 51 procent obyvatel

31. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
31. 10. 2008

Pozemní digitální vysílání televizí Nova a Primamultiplexu 2, který dnes zahájil vysílání z osmi vysílačů a nahradil tak přechodnou digitální síť A, může aktuálně naladit 51 procent obyvatel České republiky. Oznámil to Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci Českých Radiokomunikací, operátora tohoto multiplexu. Nova s Primou nyní digitálně vysílají v Praze a středních Čechách, v Brně a okolí, na Ostravsku, Ústecku, Plzeňsku a Domažlicku.

TECHNICKÉ PARAMETRY A MAPY POKRYTÍ: Multiplex 2 Českých Radiokomunikací

ebf - partner 1

Do konce roku spustí ČRa ještě jeden vysílač multiplexu 2 na Jedlové hoře u Chomutova. Signálem této digitální sítě pak bude pokryto téměř 52 procent obyvatel České republiky. Další rozšiřování multiplexu 2 bude pokračovat příští rok v březnu. Od 11. ledna 2009 navíc tuto digitální síť posílí nová televize Barrandov, která nyní vysílá v multiplexu 2 monoskop.

Na rozšiřování multiplexu 2 zatím nejvíce „vydělává“ Prima, jejíž pokrytí z analogových vysílačů výrazně zaostává za konkurenční Novou. Nyní budou obě televize dostupné pro stejný počet diváků. Primu také nejčastěji zmiňovali čtenáři DigiZone.cz v anketě na otázku, na jakou televizi se v souvislosti s dnešním startem multiplexů 1 a 2 těší nejvíce. Primu zmínilo téměř 60 procent hlasujících.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).