Hlavní navigace

Digitální Nova z plzeňského Krašova odstartuje do konce října

25. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 9. 2008

Zemské digitální vysílání televize Nova a dalších programů multiplexu 2 na Plzeňsku odstartuje ještě do konce letošního října. Slibují to České Radiokomunikace, operátor této sítě. Zatím však není jasné, jaké další televize budou v tomto multiplexu vysílat. Česká televize na Plzeňsku využívá vlastní veřejnoprávní multplex a Prima počítá s vysíláním v multiplexu 3. Televize Barrandov, která chce vedle Novy také využít multiplex 2, zahájí vysílání až v lednu příštího roku.

Digitální multiplex 2 bude z Krašova spuštěn v termínu, který určuje Technický plán přechodu (TPP), tedy do konce října 2008. Práce na jeho přípravě jsou v plném proudu, potvrdila serveru DigiZone.cz mediální zástupkyně ČRa Marie Fianová. Už v červenci provedla firma na Krašově úpravy televizních antén, k nimž využila speciální dvourotorový vrtulník Kamov K-32. Stejný stroj využije i začátkem října pro úpravu hlavního pražského televizního vysílače na Žižkově.

Kromě Žižkova a Krašova letos jiné instalace vrtulníkem neproběhnou, dodala Fianová. České Radiokomunikace ale plánují v souvislosti s úpravou vysílačů k digitálnímu vysílání ještě výluku na hlavním sušickém vysílači Svatobor. Ta proběhne ve středu 8. října od 9:00 do 15:00 hod. Vrtulníkem provádíme konstrukční práce pouze tam, kde je to nevyhnutelné. Na ostatních stanovištích probíhají instalační práce digitální technologie standardními metodami, uvedla mluvčí ČRa.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.