Hlavní navigace

Digitální rozhlas bude v Praze šířit pravděpodobně také internetová rádia

14. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 3. 2011

České Radiokomunikace budou do budoucna nabízet internetovým rádiím možnost vysílat prostřednictvím systému DAB a DAB+ v Praze. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel ČRa pro obchod a marketing Kamil Levinský. Pro zákazníky může být zajímavé umístění internetových rádií do multiplexu DAB nebo DAB+, a zajištění větší penetrace k poslechovosti těchto stanic, uvedl Levinský.

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace získaly kmitočet pro digitální rozhlas v Praze

BRAND23 Workshop

Firma zvítězila v tendru na krajskou síť pro digitální rozhlas v metropoli, který ČTÚ vypsal loni na podzim. Jediným kritériem výběrového řízení byla cena, kterou zájemce za kmitočty nabídnul. České Radiokomunikace byly ochotny za kmitočet v Praze zaplatit přes jeden milion korun. Otázkou zůstává, jestli nebude vhodné jako takový tahák do tohoto multiplexu přidat nějaký program z FM pásma, který zvýší poslechovost celé této plarformy a tím pádem přiláká posluchače k některým tematickým internetovým rádiím, konstatoval Levinský.

Rozhovor s Kamilem Levinským si budete moci přečíst na DigiZone.cz již zítra.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).