Hlavní navigace

Digitální rozhlas by se měl znovu dostat do hry. Ale jen kmitočty pro L-pásmo

18. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
18. 6. 2010

Do koce června rozhodne předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák o odvolání Českých Radiokomunikací proti výsledku výběrového řízení na provozovatele první celoplošné sítě pro zemský digitální rozhlas v takzvaném L-pásmu. Jakmile se tak stane, bude moci ČTÚ zahájit slibované tendry na krajské sítě pro digitální rozhlas v tomto pásmu.

K TÉMATU: Tendr na operátora sítě pro digitální rozhlas bez vítěze, ČTÚ nikoho nevybral

Dořešujeme odvolání Českých Radiokomunikací. Myslím, že ho dořešíme do konce června, prohlásil Dvořák na čtvrtečním setkání s novináři. České Radiokomunikace byly jedním z dvou zájemců o první celoplošnou síť pro zemský digitální rozhlas. Zatímco druhého zájemce, příbramskou společnost Teleko, ČTÚ z tendru vyřadil kvůli formálnímu pochybení v přihlášce, o nabídce Českých Radiokomunikací vůbec nerozhodl. Tendr skončil bez vítěze.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Firma Teleko nesplnila podmínky tendru pro digitální rozhlas

Výběrové řízení na lukrativnější kmitočty pro digitální rozhlas v III. televizním pásmu si telekomunikační úřad nechá na později. To je nepochybně otázka na příští rok, odpověděl předseda Rady ČTÚ na dotaz serveru DigiZone.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).