Hlavní navigace

Digitální rozhlas by se měl znovu dostat do hry. Ale jen kmitočty pro L-pásmo

18. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 6. 2010

Do koce června rozhodne předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák o odvolání Českých Radiokomunikací proti výsledku výběrového řízení na provozovatele první celoplošné sítě pro zemský digitální rozhlas v takzvaném L-pásmu. Jakmile se tak stane, bude moci ČTÚ zahájit slibované tendry na krajské sítě pro digitální rozhlas v tomto pásmu.

K TÉMATU: Tendr na operátora sítě pro digitální rozhlas bez vítěze, ČTÚ nikoho nevybral

Dořešujeme odvolání Českých Radiokomunikací. Myslím, že ho dořešíme do konce června, prohlásil Dvořák na čtvrtečním setkání s novináři. České Radiokomunikace byly jedním z dvou zájemců o první celoplošnou síť pro zemský digitální rozhlas. Zatímco druhého zájemce, příbramskou společnost Teleko, ČTÚ z tendru vyřadil kvůli formálnímu pochybení v přihlášce, o nabídce Českých Radiokomunikací vůbec nerozhodl. Tendr skončil bez vítěze.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Firma Teleko nesplnila podmínky tendru pro digitální rozhlas

Výběrové řízení na lukrativnější kmitočty pro digitální rozhlas v III. televizním pásmu si telekomunikační úřad nechá na později. To je nepochybně otázka na příští rok, odpověděl předseda Rady ČTÚ na dotaz serveru DigiZone.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.