Hlavní navigace

Digitální rozhlas DAB a DAB+ má v Praze výluku

30. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 5. 2011

Dnes v době od devíti do osmnácti hodin není možné v Praze přijímat digitální rozhlasové vysílání v normě DAB a DAB+. Jak informovala příbramská společnost Teleko, která je jeho realizátorem, na vysílači Strahov probíhá právě v inkriminovaný čas údržbová přestávka. Posluchači, kteří mají digitální přijímač, si tak musí zajistit příjem jiným způsobem – na internetu, přes kabel nebo na satelitu.

K TÉMATU: Digitální rozhlas odstartoval. Zatím ho naladíte jen v Praze a Příbrami

Řádné vysílání digitálního rozhlasu v Praze probíhá na základě oprávnění, které získala společnost Teleko pro oblast Prahy a středních Čech. Je to na základě individuálních oprávnění k využívání rádiových kmitočtů rozhlasové služby od ČTÚ. Jejich čísla jsou 175269/DA a 175267/DA, uvedl nedávno pro server Český rozhlas Digital jednatel firmy Pavel Řapek. Původně chtělo Teleko vysílat v pražském krajském multiplexu, ale neuspělo. Tady se staly výhercem České Radiokomunikace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.