Hlavní navigace

Digitální rozhlas DAB a DAB+ má v Praze výluku

30. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 5. 2011

Dnes v době od devíti do osmnácti hodin není možné v Praze přijímat digitální rozhlasové vysílání v normě DAB a DAB+. Jak informovala příbramská společnost Teleko, která je jeho realizátorem, na vysílači Strahov probíhá právě v inkriminovaný čas údržbová přestávka. Posluchači, kteří mají digitální přijímač, si tak musí zajistit příjem jiným způsobem – na internetu, přes kabel nebo na satelitu.

K TÉMATU: Digitální rozhlas odstartoval. Zatím ho naladíte jen v Praze a Příbrami

Řádné vysílání digitálního rozhlasu v Praze probíhá na základě oprávnění, které získala společnost Teleko pro oblast Prahy a středních Čech. Je to na základě individuálních oprávnění k využívání rádiových kmitočtů rozhlasové služby od ČTÚ. Jejich čísla jsou 175269/DA a 175267/DA, uvedl nedávno pro server Český rozhlas Digital jednatel firmy Pavel Řapek. Původně chtělo Teleko vysílat v pražském krajském multiplexu, ale neuspělo. Tady se staly výhercem České Radiokomunikace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).