Hlavní navigace

Digitální rozhlas je šířen nově z vysílače Ochsenkopf. Pokryje i západní Čechy

Lukáš Polák

Bavorský vysílač Ochsenkopf nově šíří v digitální podobě například stanice Bayern 1, Bayern 2 nebo Bayern 3. Celkem je plánováno na kanálu 11D pro Bavorsko ještě pět nových lokalit.

Doba čtení: 1 minuta

Výrazného zlepšení příjmu digitálního rozhlasu z Německa si mohli v posledních dnech všimnout posluchači v západních Čechách. Může za to spuštění dalšího DAB vysílače v Bavorsku. Ochsenkopf, který se nachází přibližně na západ od Ašského výběžku, šíří okruhy Bavorského rozhlasu výkonem 10 kW s vertikální polarizací. Doplnil tak už i Čechům dobře známé lokality, jako jsou Hoher Bogen, Hohe Linie, Wendelstein nebo Mnichov – Olympijská věž (Olympiaturm).

ČTĚTE TAKÉ: V Německu by měl začít vysílat další zemský multiplex pro digitální rozhlas

Všechny vysílače Bavorského rozhlasu fungují v rámci jednofrekvenční sítě na kanálu 11D. Ani Ochsenkopf není výjimkou. Posluchači si díky němu mohou naladit Bayern 1 s odpovídajícími regionálními okny (Oberbayern, Mainfranken, Schwaben  nebo třeba Niederbayern – Oberpfalz), Bayern 2 Sued, Bayern 2 Plus, Bayern 3, BR-Testkanal, Die 5 Aktuell (B5 Aktuell) a BR Verkehr. Na kanálu 11D by mělo být pro Bavorský rozhlas spuštěno ještě pět nových vysílačů.

Našli jste v článku chybu?